nurettindemir.com - Haberler
CHP'li Nurettin Demir:“Asıl Savaşımız Cehaletle Eğitimsizlikledir”
CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle Fethiye Uğur Ortaokulunu ziyaret ederek eğitimcilerle bir araya geldi.

Ulu Önder Mustafa Kemal türk’ün izinde geleceği yaratacak öğretmenlerimize yürekten başarılar diliyorum diyen Demir, “Türkiye nin çağdaş aydınlık ve zengin geleceğinin alt yapısını oluşturan toplumu eğiten, yaratan, yepyeni ufuklar açan öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Öğretmenlerimizin sorunlarını biliyorum. Öğretmenlerin sorunları toplumun sorunudur. Biz siyasetçilerin en büyük görevi eğitimin ve geleceğin teminatı öğretmenlerin sorunlarını çözmek, yaşam standartlarını yükseltmektir” dedi.

 

Eğitimde yaşanan sorunlara da değinen Demir, “Türkiye bu sorunları aşmak zorunda, sürekli değişen rayına girmeyen eğitim sorunlarını çözmek zorunda hep birlikte önümüzdeki süreçte bu sorunları çözeceğiz. Eğitimde kendimize yeni hedefler koyacağız ve ülke olarak eğitimde uluslararası standartları yakalayacağız. Baş öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürkün de dediği gibi asıl savaşımız cehaletle eğitimsizlikledir ” dedi. 

 

Okul müdürü Solmaz Aşık, milletvekiline bu güzel ziyaretten dolayı teşekkür etti. Okul müdürü Solmaz Aşık, “Bizlerde ‘Öğrettiğin gibi öğretiyoruz’ sloganından yola çıkarak Yüce Önder Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde aydınlık bir nesil yaratmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz, ülkemiz ve insanımızın her zaman biz öğretmenler olarak hizmetindeyiz.” Dedi.