nurettindemir.com - Haberler
Ortaca Hastanesi: Yüzde 95 Bitiyor, Ama Açılmıyor
CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, uzun süredir yapımı devam eden Ortaca Devlet Hastanesine ilişkin gazetemize açıklamalarda bulundu.

2016 ve 2017 yılında hastanede incelemelerde bulunduğunu hatırlatan Milletvekili Demir, “Yüzde 95 bitiyor, ama açılmıyor. Bölge insanlarına sağlıklı güzel bir hizmet verme konusunda maalesef iktidar özenli değil” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri olarak, Ortaca Devlet Hastanesini mecliste sürekli gündeme getirdiklerini söyleyen Demir; “Daha önce takılan klimalar söküldü. Sökülmese muhtemelen eskiyecekti. Yüzde 95 bitiyor, yüzde 95 bitirdik, yüzde 95 bitti diyorlar ama bir türlü açmıyorlar. Açılmamasının nedenini anlamakta zorlanıyoruz. Bölge insanlarına sağlıklı güzel bir hizmet verme konusunda maalesef iktidar özenli değil” ifadelerini kullandı.

– “Ortaca Devlet Hastanesinin yapımı başladığında Türkiye’de şehir hastanesi yoktu”

Şehir hastaneleri için bir çok imkan yaratıldığını öne süren Demir, şunları ifade etti:

“Şehir hastanelerinin birçok konuda önü açılıyor. Ortaca Devlet Hastanesinin yapımı başladığında Türkiye’de hiç şehir hastanesi yoktu. Bugün birçok şehir hastanesi açılmış durumda, birçoğu yapım aşamasında bu bir tezat teşkil ediyor aslında, bu çelişkiyi de halkımız görüyor diye düşünüyorum. Ben 2016 ve 2017 yılında gelmiş hastanede incelemelerde bulunmuştum. O zaman yüzde 95’di hala öyle demek ki açılmadı. 2018 yılında inşallah hastane açılır.”